SUKY           FURRY©     HERI       KUBA

PEPA      MAKEN    KRŮŠA

BENY                                              HANZ

VENCA

Po venkovním zápase na Spojích, jsme přivítali doma tradičního soupeře z Roudné. Se sestavou se toho moc dělat nedalo, když bylo v šatně před zápasem přesně jedenáct lidí. Takže jsme se pokusili sestavit pozice na place co nejlépe bylo možné. A začátek zápasu ukázal, že to rozhodně nebyla špatná volba.

Hned ve druhé minutě se po Vaškově zpětné přihrávce opřel do balonu na hranici vápna Krůša a balon tak tak trefil síť. Bohužel tu za brankou. Hanzova střela z dálky taky nebyla beznadějná, ale mladý golman hostí Čížek, který zaskakoval za distancovaného tradičního golmana Kolaříka, míč lapil. V dobré pozici střílel i Beny. Po deseti minutách se dostali k ohrožení Kačíse i hosté a Kuba v pohodě jejich pokus chytil. Jejich rohové kopy pak dobře odvracela obrana a ani z odražených balonů nebezpečí nevyplynulo. Další možnost měl po necelé půlhodině hry Pepa po pěkné akci po křídle, ale jeho pohotová střela z první těžké pozice skončila těsně vedle brány hostí. Furryho rána ze třiceti metrů skončila na břevně a založila tak protiútok hostí. Naštěstí bez gólové tečky. Ve 36. minutě prošel Vašek do vápna a tam byl obráncem hostí podražen. Jasná penalta, kterou Furry s jistotou proměnil - 1:0. Do půle jsme hosty k ničemu nepustili a  bohužel už ani my neměli nic, co by stálo za zaznamenání.

Do druhého poločasu jsme šli do hry s jednobrankovým náskokem a s kopcem v zádech. A bohužel i s nízkým sluníčkem v očích. Ale to až za chvíli. Ač jsme si chtěli pohlídat začátek, dostali se hosté hned na začátku do slibné šance Míčkou. Naštěstí z malého vápna bránu netrefil. Vedení mohl navýšit po trestňáku Furry, ale trefil jen střed brány s pozorným Čížkem. Když jsme se nemohli trefit my, trefili se hosté. Trestňák z nějakých 25 metrů trefil Vachovec tak, že se balon schoval ve sluníčku a Kuba jej zaregistoval až v síti - 1:1. Hned o tři minuty později napřáhnul stejný hráč z podobné dálky a výsledek byl, ač už měl Kuba kšiltovku, stejný - 1:2. Rychlý obrat nás dost zaskočil a hra probíhala víceméně bez větších šancí na obou stranách. Kuba pak výtečně zasáhnul při centru ze strany a skluzující Galovič prosvištěl malým vápnem po zadku naprázdno. Nadechovali jsme se k závěrečnému pokusu o tlak, ale deset minut před koncem trefil Furry při rozehrávce dotírajícího Galoviče a byl z toho ukázkový gól z půlky ( i když to bylo z hranice vápna ) - 1:3. Přesto jsme zápas nezabalili a Hanz prakticky z protiútoku ohrozil bránu hostí. Byl ale tísněn dvěma obránci hostí a tak jeho střela nebyla nebezpečná. Do konce zápasu stál ještě za zmínku Krůšův centr, který zblokovali hosté na roh. Z něj mohl snížit Hanz, ale Čížek jeho pokus vyškrábnul konečky prstů nad. Z následného dalšího rohu mohl skórovat Vašek, ale střela mu nesedla a Čížka nepřekvapila. To bylo vše a hosté se tak radovali ze šťastného zisku bodů z jinak vyrovanného zápasu. Herně jsme rozhodně nepropadli a výsledek určil především zvlhlý třelecký prach našich kopaček. Po první půli jsme měli vést výrazněji a nebylo by co řešit.

Velký dík patří všem, co dorazili a zápas se ctí odehráli. Všichni odevzdali maximum, i když se třeba někomu fotbalově úplně nedařilo, vůle snaha a bojovnost tam byla. Příští zápas bude tradiční nedělní derby s Černicemi. Tak doufejme, že do Černic dorazí podstatně víc lidí a omluv a výmluv bude minimum.